Zdjęcie 4Zdjęcie 1Zdjęcie 2

O roztoczach

Pozbyć się roztoczy – uniknąć alergenów
 
Szacuje się, że w krajach Unii Europejskiej jedna osoba na dziesięć cierpi na alergię wywoływaną kurzem domowym. Alergię tę wywołują nie same roztocze, lecz składniki białkowe zawarte w ich odchodach. Łączą się one z drobinami kurzu i w ten sposób dostają się do wdychanego powietrza. U osób uczulonych na kurz domowy kontakt z tego typu alergenami może wywoływać takie objawy jak: napady duszności, alergiczny nieżyt nosa, zapalenie spojówek, a przypadku chorych na atopowe zapalenie skóry, zaostrzenie świądu i stanów zapalnych.
 
Jeśli nie jesteście pewni, czy niepokojące Was są wynikiem alergii spowodowanej kurzem domowym, skonsultujcie się z lekarzem alergologiem celem wykonania testów.
 
Roztocze kurzu domowego to mikroskopijnie małe istoty będące współlokatorami naszego naturalnego środowiska domowego. Zaliczają się do pajęczaków i żywią się głównie złuszczonym naskórkiem. Ich obraz mikroskopowy widoczny na załączonym filmie jest co prawda odstręczający, ale nie przenoszą one chorób i dla większości ludzi pozostają nieszkodliwe. Ich obecność jest zaś całkowicie normalna i nie jest bynajmniej oznaką nieporządku i niskiego poziomu higieny.
Roztocze lubią ciepło i wilgotność, dlatego przebywają głównie w sypialniach. Wyjątkowo duże ich ilości stwierdzono w materacach i pościeli. Występują także w innych częściach pomieszczeń mieszkalnych, szczególnie w dywanach i wykładzinach, na firankach i tapicerowanych meblach oraz na zabawkach pluszowych i tekstylnych. Można je także znaleźć we wnętrzach samochodów. Optymalna dla nich temperatura wynosi 25 °C.
 
Czynności wspomagające przy alergii wywołanej kurzem domowym
Temperaturę w sypialni w miarę możności utrzymywać na poziomie 18 – 21 °C.
Często, krótkotrwale przewietrzać pomieszczenie mieszkalne.
Kołdry i poduszki prać regularnie w temperaturze co najmniej 60 °C.
Unikać elementów aranżacji wnętrza sprzyjających gromadzeniu się kurzu, takich jak np. otwarte regały na książki, miejsca niedostępne dla odkurzania ulokowane za meblami, dekoracje ze sztucznych kwiatów i roślin, draperie itp.
Nie hodować roślin zielonych w sypialni.
Zabawki pluszowe i tekstylne dzieci alergicznych (misie, przytulanki, lalki itp.) powinny nadawać się do prania w temperaturze co najmniej 60 °C.
Odkurzacz powinien być wyposażony w filtr drobnopyłkowy (Hepa).
Powierzchnie tekstylne regularnie spryskiwać preparatem MIOACTIVE®, co około 4 miesiące. 
Przed użyciem preparatu MIOACTIVE® należy zawsze przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.

Treść ulotki

Zalety Mioactive
  • Odstrasza osobniki dojrzałe i larwy
  • Zaburza cykl żywieniowy
  • Zaburza cykl rozwojowy
  • Bezpieczny
  • Przebadany
  • Dopuszczony do obrotu w Polsce