Zdjęcie 2Zdjęcie 3Zdjęcie 1

Miodla indyjska
Margosa, Neem Tree

Miodla indyjska (nazwa łacińska Azadirachta indica, inne nazwy Margosa, Neem Tree) - ŚWIĘTE DRZEWO HINDUSÓW
 
Pochodzący z subkontynentu indyjskiego gatunek drzewa z rodziny miodlowatych (Meliaceae). Rośnie w Indiach Wschodnich, Malezji, Persji, Arabii i Afryce Wschodniej. Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i anty-wirusowe, nasiona, liście, kwiaty oraz kora Miodli od wieków znajdują szerokie zastosowanie w indyjskiej medycynie tradycyjnej, Ajurwedzie, a samo drzewo zyskało tam miano świętego.

Olejek z jej nasion miodli wykorzystywany jest między innymi jako składnik środków przeciw molom, komarom, pchłom oraz roztoczom. Miodla jest bowiem źródłem najsilniej działającej substancji owadobójczej pochodzenia roślinnego, przy czym zawarte w niej naturalne biopestycydy są przyjazne dla środowiska i nieszkodliwe dla motyli, pszczół i innych owadów zapylających.

Substancją stanowiącą o szczególnym charakterze preparatu MIOACTIVE® jest substancja czynna, czysto roślinny ekstrakt z nasion Miodli Indyjskiej. Ekstrakt zastosowany w preparacie MIOACTIVE® uzyskiwany jest unikalną, opatentowaną metodą przyjazną dla środowiska naturalnego, zapewniającą usunięcie niepożądanych zanieczyszczeń i domieszek. Otrzymany w ten sposób ekstrakt charakteryzuje się dużą czystością, stabilnością oraz wysoką zawartością cennych substancji pochodzenia roślinnego. Jakość i powtarzalność partii ekstraktu jest ściśle kontrolowana. Ekstrakt z miodli Indyjskiej jest zarejestrowany zgodnie z obowiązującą dyrektywą Unii Europejskiej nr 2012/15/UE dotyczącą substancji biobójczych.

Naturalne składniki ekstraktu odstraszają roztocze czyniąc ich pożywienie (złuszczony naskórek) nieprzyswajalnym. Obniża to znacznie alergogenne działanie kurzu domowego.
 
Przed użyciem preparatu MIOACTIVE® należy zawsze przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.

Zalety Mioactive
  • Odstrasza osobniki dojrzałe i larwy
  • Zaburza cykl żywieniowy
  • Zaburza cykl rozwojowy
  • Bezpieczny
  • Przebadany
  • Dopuszczony do obrotu w Polsce