Zdjęcie 5Zdjęcie 7Zdjęcie 3

Mioactive® - Skuteczność preparatu

Nowość na polskim rynku produktów antyalergicznych!


MIOACTIVE® - odstraszający preparat biobójczy (repelent) przeciwko roztoczom kurzu domowego.
Stosowany bezpośrednio na powierzchnię tekstyliów, MIOACTIVE® odstrasza roztocze oraz zakłóca ich cykl życiowy, hamując wytwarzanie alergenu na długi okres już po pierwszym zastosowaniu.

Jest to produkt naturalny, którego  substancję czynną stanowi wyciąg z nasion Miodli indyjskiej, drzewa będącego źródłem przyjaznych dla środowiska naturalnych biopestycydów, nieszkodliwych dla owadów zapylających.

MIOACTIVE® posiada wysoką skuteczność potwierdzoną testami laboratoryjnymi i terenowymi. Preparat sprzedawany pod różnymi markami zyskał uznanie klientów, między innymi, na rynkach niemieckim, austriackim, szwajcarskim ...

Zawarty w MIOACTIVE naturalny wyciąg z Miodli indyjskiej, chroni przed roztoczami kurzu domowego na kilka sposobów:
  • odstrasza (zarówno larwy jak i osobniki dojrzałe),
  • zaburza cykl rozwojowy (powstrzymuje parzenie oraz powstrzymuje osobniki żeńskie przed składaniem jaj, blokuje linienie larw i poczwarek),
  • zaburza cykl żywieniowy,
  • zatruwa larwy i osobniki dojrzałe.
12 godzinny test działania MIOACTIVE

 
12 godzinny test działania Mioactive
Na powierzchnię kwadratu na środku szkiełka Petriego naniesiono preparat Mioactive.
Jak widać rozrastająca się populacja roztoczy nie wykazuje tendencji do zajmowania pola pokrytego środkiem odstraszającym i wyraźnie unika kontaktu z nim.

 

Po zastosowaniu MIOACTIVE® roztocze natychmiast zaczynają opuszczać powierzchnie poddane działaniu preparatu. Ponadto, poprzez denaturację pożywienia roztoczy, MIOACTIVE® hamuje wytwarzanie alergenu (odchody roztoczy) oraz paraliżuje ich funkcje rozrodcze.
 
Dzięki wysokiej skuteczności i kompleksowemu działaniu MIOACTIVE® powstrzymuje ponowny rozwój roztoczy nawet do 12 miesięcy po zastosowaniu.

Opracowana formuła - SPRAY - zapewnia komfort i prostotę użycia. Preparat przystosowano do konkretnych wymagań tekstyliów, dzięki czemu może być używany do wszelkich tkanin w których zadomowiły się roztocze (materace, dywany, wykładziny, zabawki pluszowe itp.). Preparat nie plami i nie pozostawia śladów oraz jest w 100% biodegradowalny.

 

Nośnikiem ekstraktu jest alkohol izopropylowy, który zapewnia szybkie i dogłębne rozprowadzenie substancji czynnej w strukturze tkaniny, nie powodujący przy tym zabrudzeń. Korzystanie z materaca czy dywanu jest możliwe, w krótkim czasie po aplikacji preparatu Mioactive, zaraz po wyschnięciu i odparowaniu nośnika.

Wykorzystanie i skuteczność wyciągu z Miodli zostały zbadane w testach laboratoryjnych i terenowych zgodnie z Rozporządzeniem o środkach biobójczych Wspólnoty Europejskiej  nr 98/8, przez niemiecki Institute for Environmental Diseases (IFU) w Bad Emstal.

Badania prowadzono na starych używanych materacach, nowych materacach, używanych sofach i starych wykładzinach dywanowych. W okresie rozwoju roztoczy kurzu domowego, tkaniny jednorazowo poddano działaniu wyciągu z Miodli. Cztery tygodnie po zastosowaniu, nie znaleziono na nich żadnych roztoczy. Wynik testu nie zmienił się po upływie roku od jego przeprowadzenia.

Poprzez wielokrotne odkurzanie, występowanie alergenu (odchody roztoczy) zostało zmniejszone do poziomu łatwo tolerowanego przez alergików (zawartość alergenu kategorii 0 i 1).

MIOACTIVE jest całkowicie bezpieczny dla ludzi oraz zwierząt domowych

Właściwości toksykologiczne MIOACTIVE® nie wpływają na zdrowie ludzi (zarówno dorosłych jak i dzieci) oraz zwierząt. Substancja jest kompletnie nietoksyczna, zarówno w przypadku połknięcia jak i kontaktu ze skórą. Dodatkowo preparat nie  uczula co czyni go idealnym wyborem dla alergików.

Zapoznaj się z treścią ulotki

Zalety Mioactive
  • Odstrasza osobniki dojrzałe i larwy
  • Zaburza cykl żywieniowy
  • Zaburza cykl rozwojowy
  • Bezpieczny
  • Przebadany
  • Dopuszczony do obrotu w Polsce